Városlista
2026. május 11, hétfő - Ferenc

Hírek

2015. Augusztus 16. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Lefújták gázspray-vel a határrendészeket a menekülő cigarettacsempészek

Lefújták gázspray-vel a határrendészeket a menekülő cigarettacsempészek

Lefújták gázspray-vel a határrendészeket a menekülő cigarettacsempészek péntek este, amikor tetten érték őket Beregdarócnál a zöldhatáron.

Közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője szombaton az MTI-vel.
Fülöp Gergely elmondta, hogy a járőrök ládákat cipelő emberekre lettek figyelmesek a zöldhatáron, és igazoltatni akarták őket. A csempészek azonban amint meglátták őket, eldobták a ládákat, gázsprayt fújtak feléjük, és visszamenekültek ukrán területre.

A határrendészek erősítést hívtak, a területet lezárták, és az Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársaival közösen nagy mennyiségű csempészett cigarettát találtak. Az ukrán hatóságok a határ túloldalán elfogták az egyik feltételezett elkövetőt, és további dohányárut foglaltak le - ismertette a szóvivő.

A gázspray-vel lefújt határrendészeket kórházba vitték, állapotuk nem súlyos. A rendőrség hivatalos személy elleni erőszak miatt kezdeményez eljárást ismeretlen tettesekkel szemben az ügyészségen, a csempészés ügyében pedig a NAV nyomoz.

Címkék: cigaretta, csempász, határ

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld

Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik

Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.

2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld

Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről

Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.