Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2017. Február 28. 07:31, kedd | Külföld
Forrás: mti

Leomlott egy híd Kijev központjában

Leomlott egy híd Kijev központjában

Több kilométeres forgalmi dugók alakultak ki kedd este Kijev központjában, miután részlegesen leomlott egy forgalmas közúti felüljáró - jelentette a kijevi média.

A Suljavszkij híd egyik pereme omlott le. A hírportálok felvételein látszik, hogy hatalmas betondarabok lógnak le róla, alatta pedig gépkocsik parkolnak. Senkinek sem esett baja, de mivel a felüljárót le kellett zárni, a rajta vezető forgalmas sugárúton és a hozzá vezető utakon teljesen megbénult a forgalom.

Az UNIAN hírügynökség szerint a Suljavszkij hidat utoljára közel három évtizede újították fel, és már jó néhány éve veszélyes állapotban volt. Az alatta lévő piacon többször tűz ütött ki, ami meggyöngítette a pilléreket.

Vitalij Klicsko kijevi polgármester a helyszínre érkezve azt mondta, hogy amíg nem vizsgálják meg alaposan a híd állapotát, le lesz zárva, nem lehet majd rajta közlekedni. Klicsko szerint részben anyagfáradás, részben pedig a hídhasználati előírások megsértése miatt történt a baleset.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld

XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt

2026. Február 18. 14:00, szerda | Külföld

Donald Trump: a Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén

A Béketanács hatása jóval túlnyúlik majd a gázai békén, és bizonyos kérdésekben az ENSZ-szel összehangoltan működik majd - jelentette ki Donald Trump kedden.

2026. Február 16. 15:00, hétfő | Külföld

Donald Trump: a Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára

A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként