Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2016. Szeptember 27. 07:46, kedd | Belföld
Forrás: mti

Letöltendő börtönt kapott egy tanítványát molesztáló tornatanár

Letöltendő börtönt kapott egy tanítványát molesztáló tornatanár

Három év két hónap börtönre súlyosította a Debreceni Törvényszék hétfőn annak a tornatanárnak a büntetését, aki tavaly intim kapcsolatot kezdeményezett egy tanítványával egy balmazújvárosi iskolában, az ítélet jogerős

- közölte a Debreceni Törvényszék szóvivője az MTI-vel. Tatár Tímea tájékoztatása szerint a bíróság emellett K. Attilát felügyelete alatt álló személy sérelmére, folytatólagosan elkövetett szexuális visszaélés bűntette miatt három évre eltiltotta a tanári és az edzői foglalkozás gyakorlásától.

A Debreceni Járásbíróság első fokon, ez év június 21-én a tanárt 2 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte. Az ügyész súlyosításért fellebbezett, így került az ügy a Debreceni Törvényszékre, amely most 3 év 2 hónap börtönt szabott ki a vádlottra.

A tényállás szerint a férfi 2014 szeptemberétől dolgozott a balmazújvárosi intézményben testnevelő tanárként, emellett edzői feladatokat is ellátott az iskola kézilabdacsapatában. A kiskorú sértettel edzői minőségében került kapcsolatba.

A vádlott 2015 májusa és júliusa között "az edző-tanítvány kapcsolatra alapozva érzelmi viszonyt szorgalmazott a sértettel", és egy közösségi oldal levelezőrendszerén keresztül rendszeresen kedveskedő, udvarló üzeneteket küldött tanítványának. A kiskorúval személyesen is tartotta a kapcsolatot, ennek eredményeként a kislányban is érzelmi jellegű kötődés alakult ki.

A tanár a helyzettel és nevelői lehetőségeivel visszaélve az érzelmi viszonyt fokozatosan a szexuális kapcsolat irányába mozdította el. Pár hét elteltével többször is szájon csókolta tanítványát az iskolai szertárban, intim helyeken simogatta, ruhátlan fotókat küldözgetett neki, és egy alkalommal - a nyári szünet idején - találkozóra is hívta a 12 éves lányt, aki azonban nem ment el.

A vádlott szakmai munkájára egyébként sosem panaszkodtak, az iskola vezetése, a tanítványok és a szülők is inkább túl fegyelmezettnek, katonásnak tartották a férfit.

A tanár a bírósági tárgyaláson bocsánatot kért, ezt a sértett édesanyja elfogadta.

Kemecseiné Hársfalvi Klára tanácselnök az ítélet indoklása során kiemelte: edzőként a vádlott olyan szituációkba kerülhetett, amelyek szorosabb kapcsolatot tettek lehetővé tanár és diák között, és a férfi ezekkel a helyzetekkel vissza is élt. A tanácselnök hozzátette: a szexuális jellegű bűncselekmények esetében visszatartó ereje lehet a hosszabb időtartamú szabadságvesztésnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki: