Hírek
2015. Március 06. 11:23, péntek |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Rácz András
Macskákról nem csak macskabarátoknak
Hogyan gyűlt össze Magyarországon a macskákról és macskafélékről felhalmozódó ismeret, miféle téveszmék, miféle ideák vezettek el a mai tudományos felfogáshoz
Azt hiszem, olyan kérdés megválaszolására is sor került a Macskákról nem csak macskabarátoknak című rendezvényen, a Kölcsey Olvasókör estjén, a Kódex Könyváruházban, amely kérdést soha, senki nem tett föl, de talán még az sem jutott eszébe senkinek, hogy egyáltalán létezhet ilyen kérdés.
Kacagányt a testőrnek!
Mielőtt tehát belemerülnénk Buda Attila irodalomtörténész Macskatéka című kiadványának, illetve a kötetet gondozó Balassi Kiadó vezetőjében Soóky Andrea gondolatainak bemutatásába, tegyük tehát föl, illetve válaszoljuk meg az ominózus felvetést: Mi köze a kacagánynak Schwandtner Jánoshoz, Mária Teréziához, és az újkori nemzetközi kereskedelemhez? Nos, ne késlekedjünk a válasszal! Íme!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
