Hírek

2012. Április 14. 15:17, szombat | Helyi sport
Forrás: Veszprém Barabás KC

Magabiztos győzelem Debrecenben

A Veszprém Barabás KC meglepetésre hét góllal nyert Debrecenben a női kézilabda NB I 5-8. helyért zajló rájátszásában.

DVSC-FÓRUM-VESZPRÉM BARABÁS KC 30-37 (10-18)

Debrecen 1000 néző. V: Nagy F. Túróczy

DVSC: Király - Slakta, Karalyos 3, Kudor 2 (1), DAKOS 7 (4), Siska 2, Kazai 1. Csere: Makai (kapus), BÁLINT 6, Karnik Sz. 2, Szilágyi Á. 3, Varsányi 2 (1), SOM 2, Bohus-Karnik M. Edző: Köstner Vilmos

VESZPRÉM: KISS É. - Földes K. 2, MAYER 7, Emberovics 2, BULATH 12 (2) Farkas V. 3, Földes V. 1. Csere: Lengyel (kapus), Hornyák D. 6 (2), Azari 1. Borkowska, Hanczvikkel 2, Khouiled 1 (1), Szabadfi. Edző: Gyurka János

Az eredmény alakulása.4. p.: 1-2. 12. p.: 3-8. 19.p.: 8-11. 28. p.: 9-17.33. p.: 10-20. 45. p.: 17-30. 56. p.: 27-35.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc

Hétméteresek: 8/6, ill. 5/5

Hosszú utazás után, a két pont megszerzésének reményében lépett pályára a Veszprém Barabás KC Debrecenben. Számítani lehetett rá, hogy paprikás hangulatú mérkőzést játszik a két csapat, amiről a hazai közönség már a bemutatásnál gondoskodott: kifütyülte az ex-debreceni Bulath Anitát és Hornyák Dórát, akik már nem először kapták meg a hajdúsági fujjolást.

A Barabás-lányok azonban nem illetődtek meg, azonnal a kezükbe vették az irányítást. Dakos még a Debrecennek szerzett vezetést, de öt perccel később már a vendégek vezettek kettővel (2-4), majd folyamatosan növelték előnyüket. A 14. percben már 4-10 volt az állás, majd hiába jöttek fel háromra a debreceniek (8-11), a hazai közönségnek a legnagyobb örömöt csupán Hornyák és Bulath folyamatos kifütyülése okozta. Kiss Éva remekül védett, a Barabás pedig szórta a gólokat, így a félidő végére tekintélyes különbség alakult ki a két csapat között. (10-18)
A második játékrészben sem változott sokat a játék képe, a Debrecen alárendelt szerepet játszott a mérkőzésen. Bulath a hazai füttyszóra gólokkal válaszolt, a lefújásig 12 találatig jutott. A 38. percben már 12-25 volt az állás, vagyis több mint kétszer annyi gólt szerzett a Barabás. A hazaiak továbbra sem tudtak sokat hozzátenni a meccshez, Gyurka János viszont behozta a fiatalokat, akik megállták a helyüket. Hanczvikkel és Khouiled is betalált. Öt perccel a vége előtt kerek tíz volt a differencia (25-35), végül 30-37-re nyert a VBKC.

Nyilatkozatok

Köstner Vilmos: - Nem ezt vártam a meccstől és a szurkolóink sem erre számítottak. Hiányzott a küzdelem, a védekezés és a támadás, így a vendégek megérdemelten nyertek.

Gyurka János: - Fegyelmezetten és jól kézilabdáztunk, ennek köszönhettük a vártnál könnyebb sikerünket. Kár a végjáték hibáiért!

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 06. 12:45, hétfő | Életmód

A Tavaszi nagytakarítás kampányban 1500 köbméter szeméttől tisztult meg a természet

Negyedik alkalommal rendezték meg idén a Tavaszi nagytakarítás - Takarítsuk ki együtt a természetet! kampányt

2024. Május 06. 12:44, hétfő | Belföld

Nagy Márton szerint Magyarország képes meghatározó szereplővé válni az űripar területén

Magyarországot gazdasági ökoszisztémája, infrastruktúrája és szellemi tőkéje egyaránt alkalmassá teszi arra, hogy meghatározó szereplővé váljon az űripar területén

2024. Május 06. 12:42, hétfő | Külföld

Nem hadászati nukleáris fegyverek bevetését imitáló hadgyakorlatot rendelt el az orosz elnök

Utasította az orosz fegyveres erők vezérkarát Vlagyimir Putyin orosz elnök, hogy készüljön fel egy olyan hadgyakorlatra, amelyen nem hadászati nukleáris fegyverek használatát fogják gyakorolni