Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2024. Április 18. 14:29, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) csütörtökön a Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.

Kifejtették, az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete (ACEA) adatgyűjtése szerint a múlt hónapban mintegy 80 százalékkal több tisztán elektromos autót adtak el hazánkban, mint tavaly márciusban. Az uniós tagállamok mellett az Egyesült Királyságra, Izlandra, Norvégiára és Svájcra kiterjedő összegzés a 31 ország közül mindössze tíznél jelez növekedést ebben a mutatóban. A kis darabszám mellett bekövetkezett 128 százalékos ciprusi bővülés után a magyar adat a második legmagasabb.

A tiszta és csendes járművek iránti hazai keresletet a vállalatok számára februárban megnyitott támogatási program élénkíti. A felpörgő értékesítés döntő részben járult hozzá ahhoz, hogy Magyarországon az összes gépjárműeladás is nőtt márciusban, 12 százalékkal. Az európai országok közül ebben az összevetésben mindössze hat neve mellett szerepel pozitív adat, a többieknél csökkenést jelez a statisztika. A magyar mutató a 29 százalékos bolgár mögött itt is a második legkedvezőbb - emelték ki.

A hazai gyarapodás, a kizárólag elektromos járművek első negyedéves értékesítését vizsgálva is, az európai élmezőnybe tartozik. A 2024 első három hónapjára kimutatott 38 százalékos bővülés a negyedik legnagyobb - ismertették.

Hangsúlyozták, a jövő a zöldenergiáé. A kormány 30 milliárd forintos keretösszegű pályázattal segíti a cégeket az elektromos járművek beszerzésében. Mostanáig 2577 vállalkozás igényelt összesen 12,2 milliárd forintot 3147 gépkocsi megvásárlásához. A támogatás hatására februárban és márciusban is rekordszámú járművet helyeztek forgalomba zöld rendszámmal.

Hamarosan érkezik a folytatás, a közeljövőben megjelenik a flottaszolgáltatóknak szóló hitelprogram. A közlekedés zöldítése érdemben elősegíti a klímavállalások teljesítését, az elektromos járművek térnyerésével csökken a közúti forgalom okozta levegőszennyezés és zajterhelés - olvasható a minisztérium Facebook bejegyzésében.

Címkék: elektromos autó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.