Hírek

2022. Április 03. 18:03, vasárnap | Sport
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Már négy aktív ezredese van a világfutballnak

A még aktív futballisták közül negyedikként a japán Endó Jaszuhito érte el az ezres mérkőzésszámot, miután szombaton pályára lépett a J1 League-ben

- számolt be róla vasárnap a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS).

A 42 éves Endó karrierjének 25. szezonjánál tart, s 152 válogatott meccsén kívül szombaton 848. alkalommal szerepelt klubmérkőzésen.

Rajta kívül tizenheten vannak, akik elérték az ezres határt a világfutballban.

A japán középpályásnál több meccset az aktív "ezredesek" közül a vasárnap esti FC Barcelona-Sevilla spanyol bajnoki összecsapás előtt 1006 fellépésénél tartó brazil hátvéd, a katalán gárdát erősítő Dani Alves számlál, aki - éppen Endó előtt - a 17. helyet foglalja el a listán.

Az olaszok klasszis kapusa, Gianluigi Buffon eddig 1069 találkozón védett, s ezzel hatodik, míg a portugálok ötszörös aranylabdás csatársztárja, Cristiano Ronaldo 1114 meccsével a harmadik a sorban.

Az abszolút ranglista élén Rogério Ceni brazil kapus áll, aki 1992 és 2015 között 1214 mérkőzésen szerepelt.

Az ezer - válogatott plusz élvonalbeli - meccset elért futballisták örökrangsora az IFFHS-nél: