2011. Augusztus 15. 14:09, hétfő | Helyi sport
Forrás: mkbveszprem.eu

Második lett az MKB Veszprém a lemgói tornán

Nagyarányú, 9 gólos vereséget szenvedett csapatunk a döntőben a Kieltől.

A Lemgo által szervezett torna döntőjére meglepően kevesen voltak kíváncsiak, a hazaiak meccse után a szurkolók hamar hazamentek.
A döntő nagy iramban kezdődött, az első tizenöt percben hatalmas gólpárbajt vívtak a csapatok, egyik sem tudott két gólnál többel elhúzni. A veszprémiek nem tudták megakadályozni, hogy a németek megjátsszák beállójukat Ahlmot, aki szinte hibátlanul használta ki a ziccereit. Az MKB góljait zömmel Terzics, Vujin és Sulic szerezték.
A félidő második felében folytatódott a kiegyenlített játék, a játékrész végén egy góllal álltak jobban a németek (18:19).

A második félidőben beállt Omeyer a kapuba az ellenfélnél, s rögtön az elején bemutatott négy bravúrt. Ezt kihasználta a Kiel és Ilic vezérletével fokozatosan növelte előnyét.
A veszprémiek továbbre sem tudták semlegesíteni a svéd beállóst, aki több alkalommal két ember sem tudott megállítani. Omeyer tovább parádézott a kapuban (minimum 50%-al védett), így a végére csak az lett a kérdés, hogy milyen arányban nyer a német csapat.
Végül tízen belül maradt a magyar bajnok, de az első félidő alapján nincs ennyi a két csapat között.

MKB Veszprém KC - THW Kiel 29:38 (18:19)

MKB Veszprém KC: Fazekas Nándor - Iváncsik Tamás 1, Renato Sulic 8, Schuch Timuzsin, Ilyés Ferenc 5, Mirsad Terzics 5, Iváncsik Gergő.
Csere: Uros Vilovski 2, Császár Gábor, Carlos Perez, Marko Vujin 7 (3), David Korazija 1, Mirko Alilovic.

THW Kiel: Andreas Palicka - Tobias Reichmann 4, Kim Andersson 6, Daniel Narcisse 1, Marcus Ahlm 11, Momir Ilic 13 (5), Henrik Lundström 1.

4. TBV Lemgo
A torna legjobb játékosa: Marcus Ahlm (Kiel)
A gólkirály: Momir Ilic (Kiel)
A legjobb kapus: Nils Dreisrüsse (Lemgo)

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 23. 12:07, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: újabb légijárat indul nyártól Magyarország és Kína között

Újabb légijárat indul Magyarország és Kína között, idén nyártól már egy hatodik kínai nagyváros, Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről

2024. Április 23. 12:03, kedd | Belföld

Varga Mihály: az IMF is megerősítette, a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára

Az Európai Bizottság után a Nemzetközi Valutaalap (IMF) is megerősítette: a magyar gazdaság idén visszatér a növekedési pályára, jövőre az uniós rangsor élmezőnyében lehet

2024. Április 23. 06:54, kedd | Belföld