Hírek
2021. Július 09. 08:43, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Maszk nélkül is látogathatók a református templomok
Maszk nélkül is látogathatók a református istentiszteletek és egyházi rendezvények - olvasható a Magyarországi Református Egyház zsinata elnökségi tanácsának csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Azt írták: örömmel állapítják meg, hogy javul a járványhelyzet Magyarországon. Ugyanakkor az elnökségi tanács arra kéri a református gyülekezeteket, hogy az egyházi élet szervezésében kövessék a mindenkori kormányzati előírásokat, azok akár enyhítést, akár szigorítást jelentenek.
Kitértek arra is: lelkipásztoraiktól és hitoktatóiktól "elvárható, hogy védettséggel rendelkezzenek", ezért nyomatékosan kérik, hogy aki a "szolgálattevők közül" még nem oltatta be magát, tegye meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
