Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2019. Május 15. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: mti

Megerőszakolt és megölt egy idős nőt, elítélték

Megerőszakolt és megölt egy idős nőt, elítélték

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés és más bűncselekmények miatt 25 év fegyházra ítélte a Balassagyarmati Törvényszék kedden azt a férfit, aki tavaly bántalmazott és megerőszakolt egy 72 éves nőt.

Az asszony a bántalmazásba belehalt - közölte az MTI-vel a törvényszék sajtótitkára.
Bolyós Gergő elmondta: a 21 éves vádlott 2017. április 17-én erősen ittas állapotban, minden előzmény nélkül rátámadt a szomszédos házban élő, mozgásában és védekezésben erőteljesen korlátozott idős asszonyra. Megverte, megerőszakolta, majd a magatehetetlen nőt magára hagyta.

Az asszony az elszenvedett sebesülések következtében életét vesztette.

A vádlott védője fellebbezést jelentett be, az ügyészség pedig fenntartott három nap gondolkodási időt, így az ítélet nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett

Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik

2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld

Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat

Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.