Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2021. Június 22. 06:39, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megtöbbszöröződött a vendéglátó szektorban feladott álláshirdetések száma

Megtöbbszöröződött a vendéglátó szektorban feladott álláshirdetések száma

Több mint ötszörösére emelkedett a magyarországi vendéglátó és turisztikai szektorban feladott álláshirdetések száma májusban márciushoz képest - közölte a Profession.hu hétfőn az MTI-vel.

A vendéglátóiparban és turizmusban feladott hirdetések száma május második felére átlépte az ezret, ami rekordszámú meghirdetett pozíció ebben a szektorban a Profession.hu oldalán.

A legtöbb álláshirdetéssel szakács, felszolgáló, pincér, pultos, konyhai munkás, cukrász és pék pozíciókra kerestek jelentkezőket az újrainduló szektorban.

Az álláskeresők körében pedig konyhai munkás, szállodai recepciós, felszolgáló, pincér és pultos állások, valamint turizmussal és utazásszervezéssel összefüggő munkák voltak a legnépszerűbbek ezen a területen 2021 második negyedévének kezdete óta.

Az állásportál közleménye a Magyar Vendéglátók Ipartestületének (MVI) állásfoglalását is tartalmazta, amely szerint a testület az iparág fokozatos helyreállására számít a következendő hónapokban.

Semsei Rudolf, az MVI alelnöke szerint a vendéglátó szakma újraindulása több lépcsőben várható. A nyári teraszos és balatoni vendéglátóhelyek éledése után őszre várható a konferenciák és az üzleti rendezvények újraszervezése, illetve a külföldi turisták megjelenésével ismét kinyithatnak a belvárosi vendéglátóhelyek is - jelezte a közleményben.

A nyitáshoz kapcsolódóan létfontosságú a képzett szakemberek megtalálása a vendéglátásban - tette hozzá a testület alelnöke.

A közleményben emlékeztettek arra, hogy az állásportál április végétől jelképes árú, 1 forintos online hirdetési lehetőséggel segítette a legnehezebb helyzetbe került ágazatot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll