Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2016. November 30. 07:43, szerda | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Megvan a Trump-kormány kereskedelmi minisztere

Megvan a Trump-kormány kereskedelmi minisztere

Wilbur Ross amerikai befektetési bankár kedd este bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump felkérését a kereskedelmi miniszteri posztra.

Sajtóhírek közben arról számoltak be, hogy az Egyesült Államok megválasztott republikánus elnöke valószínűleg Steven Mnuchint, a Goldman Sachs egyik volt igazgatóját, a választási kampányának pénzügyi vezetőjét jelöli majd pénzügyminiszternek. Ez utóbbiról a bejelentés szerdára várható.

A 78 éves Wilbur Ross egy befektetési alap létrehozója és vezetője. Az amerikai üzleti életben arról ismert, hogy nehézségekkel küzdő szektorok csődbe jutott vállalatait szanálta, elsősorban az acéliparban, a textiliparban és a szénbányászatban.

"Ha Amerika kereskedelmi partnerei továbbra is azon mesterkednek, hogy becsapjanak bennünket, akkor Trump elnökként minden rendelkezésre álló eszközt igénybe vesz majd, hogy megvédje az amerikai dolgozókat és az amerikai munkahelyeket" - írta Ross még szeptemberben, abban a gazdaságpolitikai programtervezetben, amelyet Peter Navarro közgazdásszal állított össze. Ross és Navarro Donald Trump gazdasági tanácsadója volt az elnökválasztási kampányban.

A pénzügyminiszteri tárca élére állítólag kiszemelt Steven Mnuchin 53 éves, csaknem két évtizeden keresztül a Goldman Sachs bankház munkatársa, majd egyik igazgatója volt. "Okos és érti a piacok működését" - mondta róla a Politico című lapnak egy neve elhallgatását kérő volt munkatársa. Mnuchin most egy fedezeti alap elnök-vezérigazgatója, egyúttal sikeres hollywoodi filmproducer. Az elmúlt hónapokban Donald Trump kampányának pénzügyi vezetője volt. Gazdasági elemzők szerint a bankrendszer szabályozásának enyhítésére, lazítására lehet számítani az ő pénzügyminisztersége idején.

Közben még mindig nincs megbízható információ arról, hogy ki lehet a leendő Trump-kormányban a külügyek irányítója. Donald Trump kedd este nagy sajtóérdeklődéssel kísért vacsorára invitálta - egy New York-i Trump-szálloda éttermébe - Mitt Romney volt massachusettsi kormányzót, a 2012-es elnökválasztás republikánus elnökjelöltjét, hogy esetleges külügyminiszteri jelölését megvitassa vele. A vacsorán jelen volt Reince Priebus, a Republikánus Párt eddigi elnöke, a Fehér Ház leendő kabinetfőnöke is. Trump a hétvégén egyszer már egyeztetett Romneyval, aki a kedd esti találkozó után sem mondott a rá várakozó újságíróknak semmi olyasmit, amiből kihámozható lett volna, hogy ő lesz-e a külügyminiszter-jelölt.

Romney az újságíróknak Trumpot dicsérte, azt fejtegetve, hogy "Amerika legjobb napjai vannak előttünk", és áradozott a felszolgált különleges menüről.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal

Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld

Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv

Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol

2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt

Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten

2025. Május 06. 07:35, kedd | Külföld

Újvidéki tragédia - Előrehozott választások kiírását követelik a tiltakozó egyetemisták

A képviselőház azonnali feloszlatását és előrehozott parlamenti választások kiírását követelik a hónapok óta tiltakozó egyetemisták Szerbiában.