Hírek
2017. Október 25. 10:27, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Mentőápolókra támadó férfi ellen emeltek vádat Keszthelyen
Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt vádat emelt a Keszthelyi Járási Ügyészség egy fehérorosz állampolgár ellen, aki részegen az őt ellátó mentőápolókra támadt
- tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t. Pirger Csaba közölte: a fehérorosz férfi augusztusban a nagybátyjával egy hévízi szabadtéri rendezvényen vett részt, ahol nagy mennyiségű szeszes italt fogyasztott. Erősen ittasan egy asztalnál elaludt, később beesett egy közeli bokorba, ahol mozdulatlanul feküdt.
Járókelők értesítették a mentőket, akik a férfit hordágyra fektették és az előírásoknak megfelelően tépőzáras övvel rögzítették. Erre a férfi kiabálni kezdett, lecsatolta magáról az övet és leszállt a hordágyról. Dühében a mentőautó hátsó ajtajait akkora erővel csapta be, hogy az egyik szárnyon horpadás keletkezett. Ezután a jármű rendszámtábláit fényképezte, imbolygó járással a gépkocsi elé ment, majd a mentőautó ajtaját szándékosan nekicsapta, illetve rá is nyomta a behajoló mentőápoló hátának, kisebb sérülést okozva.
Az erőszakoskodót a járókelők segítségével sikerült a földre teperni és a rendőrség kiérkezéséig visszatartani, de az erőszakos indulatkitörések miatt a rendőrök is csak kényszerítőeszköz segítségével tudtak intézkedni vele szemben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
