Hírek
2011. December 22. 12:37, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
MNB: 2013-ra érünk az alagút végére
A jövő évi inflációs előrejelzést a korábbi 3,9 százalékról 5 százalékra emelte csütörtökön közzétett új inflációs jelentésében a Magyar Nemzeti Bank, 2013-ban 2,6 százalék lesz.
A bruttó hazai termék (GDP) gyakorlatilag stagnál jövőre, 2013-ban 1,6 százalékkal nő.
A jövő évi GDP-előrejelzést a szeptemberi 1,5 százalékról – amelyet még szeptemberben 1 százalékra módosított – az MNB 0,1 százalékra szállította le, de a monetáris tanács megítélése szerint a legfontosabb kockázat az euróválság további mélyülése lehet, amelynek nyomán a magyar gazdaság recesszióba süllyedhet.
Emellett a magyar gazdaság kockázati megítélése is romolhat, ami a monetáris kondíciók további fokozatos, de erőteljes szigorítását indokolhatja – áll a jelentésben, amely rövid távon a jelenlegi 305 forint körüli euróárfolyammal, míg hosszabb távon a forint erősödésével számol.
Az MNB stábja által készített jelentés a jövő évi GDP-arányos államháztartási hiányt 3,7 százalékban adta meg, de a 0,9 százalékos tartalékok törlése esetén reálisnak látszik a 3 százalék alatti hiány elérése is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
