Hírek
2012. Augusztus 29. 15:01, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Négymillió egyetemista töltött ki albérletkereső adatlapot

A felvételi ponthatárok bejelentését követő naptól (július 25-étől) mostanáig 4 millió albérleti adatlapot töltöttek ki az egyetemisták - közölte a felvi.hu oldalon elérhető albérletkereső portál üzemeltetője, az ingatlanROBOT.hu.
A szerződéskötések számáról viszont nincs információ, mivel azt a lakás tulajdonosa és a bérlő a portál kiiktatásával köti meg.
Legtöbben - 2,7 millióan - budapesti albérletet kerestek, a második Debrecen (500 ezer), majd a szegedi és miskolci bérlemények következnek (300-300 ezer adatlap kitöltéssel).
Budapesten a havi 60 ezer forintos albérlet a legkeresettebb, míg vidéken a havi 40 ezer forintos. A hallgatók leginkább a másfél-kétszobás, valamint a három külön bejáratú szobás, alacsony közös költségű és gázfűtéses téglalakásokat keresték idén.
Az ingatlanROBOT.hu gyűjtőportál az ingatlanközvetítők többségének ajánlatait tartalmazza, ezen belül külön kategória az albérletkínáló és -kereső szolgáltatás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 27. 09:42, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a BMW debreceni gyárának megnyitása óriási lökést fog adni a magyar autóiparnak
A BMW debreceni gyárának megnyitása hatalmas lökést fog adni az autóiparnak, s ezzel a teljes magyar ipari teljesítménynek, ráadásul több más hasonló nagyberuházás is rövidesen termőre fordul
2025. Szeptember 27. 09:39, szombat | Belföld
A horvát kormány elutasítja, hogy nyerészkedne a Magyarországra szállított kőolajon
A horvátok szerint tudják garantálni Magyarország és Szlovákia olajszükségleteit.
2025. Szeptember 27. 09:36, szombat | Belföld
HM: nem volt magyar katonai drón ukrán területen
Nem igaz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök állítása, miszerint magyar katonai drón volt ukrán területen - közölte a Honvédelmi Minisztérium pénteken az MTI-vel.
2025. Szeptember 27. 09:33, szombat | Belföld
Navracsics Tibor: ne csak üdülőhelyként gondoljunk a Balatonra
A régióban élők számára fontos, hogy ne csak üdülőhelyként gondoljunk a Balatonra