Hírek
2012. Április 07. 17:36, szombat |
Helyi sport
Forrás: mti.hu
Nem hagyott esélyt ellenfelének a VESC
A Veszprémi Egyetem csapata hazai környezetben három játszmában nyert a Palota ellen a női röplabda NB I alsóházi rájátszásának pénteki mérkőzésén.
Rájátszás a 9-13. helyért, a 10. fordulóból előrehozott mérkőzés:
Veszprémi Egyetemi SC-Palota RSC 3-0 (22, 17, 20)
Frissen kezdett a Veszprém, koncentráltan, sok mozgással hozták a pontokat a hazaiak (6:4, 10:7), a lendület azonban elfogyott. A vendégek egyenlítettek (15:15), majd fordítottak. 17:20-nál a hazai időkérést követően sikerült egalizálni (21:21), majd behúzni az első játszmát (1:0).
A második játékrészben folytatódott a VESC lendülete (6:2, 11:7). A magabiztos játéknak, gyors ütéseknek köszönhetően kilenc ponttal sikerült ellépnie a bakonyi együttesnek. 20:12-nél kisebb hullámvölgybe kerültek a hazaiak, így 20:17-re felzárkózott a Palota. A VESC ekkor megrázta magát, s végül 25:17-re nyert (2:0).
A harmadik játszmában nagy ellenállást nem mutattak a reményvesztett vendégek (12:4, 20:13), becsületpontokkal ugyan kissé felzárkóztak, ám a hazaiak már nem adtak esélyt ellenfelüknek (25:20, 3:0).
― Gratulálok a csapatnak, fegyelmezetten játszottunk. Nagyon kellett ez a győzelem a folytatáshoz ― vélekedett Katona Péter, a Veszprém edzője.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 17:00, szerda | Bulvár
A Sanghaji Televíziós Fesztiválon versenybe száll a Hunyadi című sorozat
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 14:00, szerda | Külföld
Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló részvényesi megállapodást
Aláírták a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) irányításáról szóló részvényesi megállapodást a szerb kormány és a Mol képviselői - közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) kedden.
