Hírek
2021. Március 21. 11:08, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Nemcsak a gázt, hanem az áramot is lopta a nő
A bajai nyomozók befejezték az ügy vizsgálatát.
Az egyik garai házban az illetékes gázszolgáltató munkatársai ellenőrzést tartottak 2020 májusában. Az állapították meg, hogy a mérőórát megakasztották, így úgy tűnt, mintha nem lenne fogyasztás a lakásban. A szakemberek azonnal értesítették a rendőrséget. A nyomozás során felmerült a gyanú, hogy az áramot is jogtalanul vételezik. Kiderült, hogy a tulajdonos a villanyóra előtti méretlen fővezetékre csatlakozott, és így szerezte az energiát. A 34 éves nővel szemben lopás miatt indult büntetőeljárás – közölte a rendőrség.
A kirendelt igazságügyi szakértő véleménye szerint a 2018 augusztusától lopta a gázt a nő hozzávetőleg 680 ezer forint értékben, míg az áramot 2019 novemberétől - közel 61 ezer forintban - vételezte jogtalanul.
A büntetőeljárást a bajai rendőrök a napokban befejezték, és vádemelési javaslattal küldték meg az illetékes járási ügyészségnek – tette hozzá a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
