Városlista
2026. május 24, vasárnap - Eszter

Hírek

2020. Szeptember 27. 10:45, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nemzetközi embercsempész-hálózatot számolt fel a rendőrség

Nemzetközi embercsempész-hálózatot számolt fel a rendőrség

A szervezet tagjai fejenként 500 és 1000 euró közötti összegért főleg arab és afrikai országokból érkező illegális migránsokat csempésztek át Szerbián keresztül Magyarországra még 2014-ben

- közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) vasárnap a rendőrség honlapján.

A közlemény szerint a lengyel, líbiai, tunéziai és szír állampolgárokból álló bűnszervezet Magyarországról Nyugat-Európába akarta juttatni a migránsokat.

A szervezők és szállítók ellen a KR NNI már korábban befejezte az eljárást, de a banda tagjai ellen a magyar rendőrség mellett az osztrák és német hatóságok is eljárást folytattak, ítélet is külföldön született.

Mint írták: a KR NNI nyomozói azonosítottak egy 34 éves férfit is, aki a biztonsági határzárral akkor még nem védett szerb-magyar határon kísérte át a migránsokat. Ellene nemzetközi és európai elfogató parancsot bocsátottak ki, de kiderült, hogy a körözött férfit időközben Olaszországban más bűncselekmények miatt elítélték, büntetését egy pármai börtönben töltötte.

Szabadulása után az olasz hatóságok pénteken átadták a magyar rendőrségnek a férfit, akit a KR NNI nyomozói hat éve elkövetett bűncselekmények miatt gyanúsítottként hallgatták ki, és őrizetbe vették. Letartóztatásáról várhatóan hétfőn dönt a bíróság - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.

2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita