Hírek
2012. Március 31. 17:00, szombat |
Helyi
Forrás: iho.hu
Nyílt nap lesz a 75 éves pápai repülőtéren

Háromnapos programsorozat nyáron az első bombázó leszállásának évfordulóján a pápai repülőtéren.
Pápa polgármestere Áldozó Tamás, és Magasy Zsolt alezredes közös sajtótájékoztatón jelentették be: idén születésnapot ünnepel a katonai repülőtér. A szülinapi tortára nem kevesebb, mint 75 gyertyát kell elképzelni. A repülőteret 1936-ban kezdték el építeni, majd 1937-ben már landolt az első bombázó repülőgép. Az MH Pápa Bázisrepülőtér jelenleg Nyugat-Magyarország egyetlen aktív katonai légikikötője. Pápa önkormányzatával közösen szervezik meg a többnapos ünnepségsorozatot, mellyel a bázis több évtizedes történelme előtt tisztelegnek – hangzott el a sajtótájékoztatón.
Az ünnepség várhatóan három napig tart, június 29. és július 1. között. A programok egyelőre előkészítés alatt állnak. A rendezvény nyílt nap jellegű lesz, így a széles nyilvánosság is betekintést nyerhet a katonai repülőtér kulisszái mögé. Mint arrról az iho/repülés beszámolt, a pápai bázison jelenleg a NATO közös szállítóezrede állomásozik három nagyteljesítményű C-17-es repülőgéppel.
A 2399/60 méteres kifutópálya madártávlatból (fotó: kerozingozos.hu)
A rendezvény mellett egy hosszabb ideig látogatható kiállítás megnyitását is szervezik, mely bemutatja a pápai repülés történetét.A város polgármestere a lakosságot is ösztönözte: tárgyakat, fotókat, dokumentált történeteket várnak, melyek kapcsolódnak a pápai reptérhez.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Szeptember 18. 07:48, csütörtök | Bulvár
A Román Labdarúgó Szövetség elmarasztalta a Csíkszeredát a székely jelképek használata miatt
A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán figyelmeztetésben részesítette az FK Csíkszeredát a székely jelképek használata miatt