Hírek

2012. Május 19. 16:55, szombat | Helyi sport
Forrás: nso/Saját

Ortega lesz az MKB Veszprém új vezetőedzője

A bajnokavatás után egyből bejelentették, hogy a spanyol Antonio Carlos Ortega lesz az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapatának új vezetőedzője. Megbízatása három évre szól.

Az MKB Veszprém megvédte címét Budapest Bank férfi kézilabdaligában, mivel a finálé harmadik, szombati mérkőzésén 29-21-re legyőzte a Pick Szeged együttesét, így 2-1-re megnyerte a párharcot.

A Veszprém összességében 20. (1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010 és 2011), sorozatban pedig 5. bajnoki címét ünnepelhette.

A találkozót a helyszínen tekintette meg Mocsai Lajos vezetőedző utódja, a spanyol Antonio Carlos Ortega.

Budapest Bank Liga, döntő, 3. mérkőzés:
MKB Veszprém-Pick Szeged 29-21 (17-14)
gól: Vujin 8/2, Terzic 7, Iváncsik G. 6, Sulic 3, Császár 3/1, Gulyás 2, illetve Prodanovic 6/3, Ancsin 3, Zubai 3, Sulc 3, Vadkerti 2, Lékai 2, Buday 1, Pribanic 1

Apárharcot 2-1-es összesítéssel a Veszprém nyerte.
A Tisza-partiak történetük során még egyszer sem nyertek a 2008-ban átadott Veszprém Arénában, így most ezt a rossz sorozatot kellett volna megszakítaniuk ahhoz, hogy 1996 és 2007 után ismét bajnokok legyenek.

Eleinte a vendégek vezettek, és a szezon végén távozó Vujin kétszer is egyenlített, majd éppen ő fordított. Terzic kiállítását túlélte a hazai gárda, majd azonos létszámban sikerült megugrania. 8-6 után azonban sorozatban háromszor is eredményes volt a lelkes és nagyon bátran játszó – valamint a cserekapus Mikler révén új impulzust kapó - Tisza-parti együttes.

Ahogy gyengült támadásban a hazai csapat, időt kért Mocsai Lajos (21. perc: 9-10). Az agresszívebb veszprémi játékot érzékelve a rivális mester, Skaliczki László is magához kérette játékosait. A hajrában, 13-13-nál dupla emberelőnybe került az MKB, előbb mezrángatásért Czina, majd reklamálásért Skaliczki – pontosabban csapata - kapott két-két percet, és végül háromgólos vezetéssel – de kettős emberhátrányban - vonult el pihenőre Mocsai együttese.

A Szeged nem tudott mit kezdeni a lehetőséggel, és a 33. percben már 18-14-es hátrányban volt, igaz, Tatai kivédte Vujin újabb büntetőjét. A vendégek összességében 17 perc után találtak be a szenzációsan védő Fazekas kapujába, és közben kaptak tíz gólt.

Negyedórával a vége előtt – talán későn - Skaliczki megunta a tehetetlen játékot, időt kért. Aztán Prodanovic csúnyán fölé lőtt egy hétméterest, Budayét pedig kivédte a nyáron valószínűleg távozó Fazekas. Az 51. percben szólt a „Tíz, tíz”, mivel 25-15-re módosult az állás egy parádés kapusindítás és Iváncsik G. befejezés után. A hajrában még kozmetikázta az eredményt a Szeged, de most sem volt semmi esélye.

A 2007-ben kinevezett Mocsai Lajosnak ez volt az utolsó találkozója a Veszprém élén. A jövőben elsősorban a magyar válogatott szövetségi kapitányi posztjára összpontosít. Az 58 éves szakember ötször volt bajnok, négyszer Magyar Kupa-győztes a gárdával, amely vezetésével 2008-ban a KEK-ben is diadalmaskodott.

Utódja a spanyol Antonio Carlos Ortega lesz, aki három évre kötelezi el magát. A 40 éves szakember korábban a spanyol élvonalban érdekelt Antequera trénere volt. Játékosként az FC Barcelonával minden létező trófeát begyűjtött, BL-t, EHF Kupát, KEK-et, Európai Szuperkupát nyert, ezen felül spanyol bajnok, kupagyőztes, Szuperkupa-győztes volt. A 2000-es sydneyi olimpián bronzérmes volt a spanyol válogatottal, majd 2005-ben vonult vissza.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 11. 07:03, szombat | Bulvár

A Magna Carta egyik példányának vitrinjét próbálták összetörni környezetvédelmi aktivisták Londonban

Az angol-brit alkotmányosság ősi jogforrása, a Magna Carta egyik példányának tárolóját próbálták összetörni környezetvédelmi aktivisták pénteken a londoni brit nemzeti könyvtárban.

2024. Május 11. 07:02, szombat | Életmód

EU20 - Koncertek, futóverseny, családi programok az évfordulón

Egész napos fesztivállal, benne futóversennyel, koncertekkel, családi programokkal várják a közönséget május 12-én a fővárosi Szabadság téren Magyarország EU-csatlakozásának 20. évfordulója alkalmából.

2024. Május 11. 07:00, szombat | Belföld