Hírek
2022. Augusztus 05. 08:04, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Plakátkampánnyal buzdít véradásra a Magyar Vöröskereszt
Országos plakátkampánnyal buzdít véradásra augusztusban a Magyar Vöröskereszt az Országos Vérellátó Szolgálattal együttműködve, mert a nyári hónapokban hagyományosan csökken a véradási aktivitás
- közölte a segélyszervezet csütörtökön az MTI-vel.
Kiemelték: a megfelelő vérkészlet biztosításához országosan nyáron is napi legalább 1600-1800 véradó szükséges.
A plakátokat Budapesten 18, vidéken pedig 30 helyszínen lehet látni. "A kampány fő elemei olyan gyümölcsök, amelyek szinte már hozzátartoznak a nyár érzéséhez" - írták.
A segélyszervezet a vérellátó szolgálattal közösen a közösségi médiában edukációs posztokkal és hasznos információk megosztásával is rámutat arra: a véradás az önzetlen segítségnyújtás egyik legegyszerűbb formája, amely kiemelt jelentőségű a nyári időszakban is.
Emlékeztettek: bárki adhat vért, aki egészségesnek érzi magát és elmúlt már 18 éves, de még nem töltötte be a 65. életévét. Fontos, hogy a véradásra indulók fogyasszanak megfelelő mennyiségű ételt és folyadékot, valamint vigyenek magukkal személyi igazolványt, lakcímkártyát és TAJ-kártyát - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
