Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2020. Március 03. 06:13, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok/Fotók: police.hu

Rekordszámú gyorshajtót fogtak tavaly

Rekordszámú gyorshajtót fogtak tavaly

Közel 24 milliárdnyi bírságot szabtak ki a rendőrök.

Meghökkentő, ugyanakkor elgondolkodtató adatok került nyilvánosságra: a tavalyi évben összesen 23,61 milliárd forintnyi bírságot szabtak ki a száguldozó autósokra a rendőrök hazánkban. Egy év alatt minden korábbinál több, 687 ezer darab büntetési csekket postáztak ki a sebességkorlátozást túllépőknek, és ez 2019 minden egyes napjára vetítve 1883 dokumentált gyorshajtást jelent. Ez szintén negatív rekord.

Soha nem volt még példa ilyen mennyiségű büntetés kiszabására egy esztendő leforgása alatt, tavaly ugyanis 64.359 sebességtúllépéssel többet rögzítettek az ORFK kamerái, mint az akkor szintén negatív csúcsot döntő 2018-ban. A traffipaxok összesen 687.501 alkalommal észleltek gyorshajtást 2019-ben, amely az év minden egyes napjára 1883 darab bírságot jelent – elemzi a legfrissebb rendőrségi adatok alapján összeállításában a Vezess.

A piacvezető autós szaklap cikkéből az is kiderül, hogy minden korábbinál magasabb lett az egy év alatt kiszabott bírságösszeg is, hiszen tavaly 23,61 milliárd forint értékben kaptak büntetést a gyorshajtók. Ha az éves bírságösszeget elosztjuk a büntetések számával, kiderül, hogy egy-egy sebességtúllépésért átlagosan 34 355 forintot kell fizetni a megengedettnél gyorsabban hajtó autósoknak Magyarországon.

Az összeállítás arra is kitér, hogy a VÉDA-rendszert alkotó 525 darab sebességmérőtől a fentiek kiemelkedő teljesítménynek számítanak, főleg annak ismeretében, hogy a traffipaxok rendszeres javításra szorulnak. Tavaly 376 alkalommal kellett szerelőt küldeni a készülékekhez, ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag az év minden napjára jutott valahol egy-egy meghibásodás.

De pontosan mekkora sebességtől büntetnek a traffipaxok 50-nél, 90-nél és 130-nál? Vajon milyen távolságból érzékelik a gyorsan hajtó autót? A Vezess cikkére kattintva többek között ezekre is választ kaphatunk, de számos más érdekesség is kiderül.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán