Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2012. Március 20. 11:32, kedd | Helyi
Forrás: VMRFK

Rendőrkézen a tegnapi, gyulafirátóti rablás elkövetői!

Rendőrkézen a tegnapi, gyulafirátóti rablás elkövetői!

Tegnap este nyolc óra körül a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai őrizetbe vették a gyulafirátóti bankrablót és társát.

Az elkövetés során és a helyszínelésen készült videóval frissítve!

Az elkövetésről és helyszínelésről készültrendőrségi videó:

Mint arról tegnap délután beszámoltunk, 19-én nem sokkal 13 óra előtt Gyulafirátóton egy 30-40 év körüli férfi egy zacskót adott át a takarékszövetkezetben dolgozó hölgynek, majd fegyvernek látszó tárggyal a pénz átadására kényszerítette. A pénz átvételét követően az elkövető távozott a helyszínről.

A rendőrség nagy erőkkel kezdte meg a keresését, ennek érdekében a Gyulafirátótról kivezető utakon ellenőrző-áteresztő pontokat állítottak fel, s kutyával indultak az elkövető nyomába.

A gyors bejelentésnek és a kiemelkedő rendőri munkának köszönhetően a rendőrség látóterébe került egy dudari fiatalember, akit az este folyamán már gyanúsítottként hallgattak ki a főkapitányság nyomozói. A további nyomozati cselekmények alapján éjfél körül egy másik, 27 éves veszprémi férfi is rendőrkézre került.

Fegyveresen elkövetett rablás bűntette miatt az eljárást a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság folytatja le, ennek során mindkét elkövető előzetes letartóztatását kezdeményezi.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport

Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka

Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.