Hírek
2012. December 05. 14:05, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Rozgonyi Ernő is kilépett a Jobbikból, független képviselő lesz

Kilépett a Jobbik frakciójából és a jövőben független országgyűlési képviselőként folytatja munkáját Rozgonyi Ernő - jelentette be az Országgyűlés plenáris ülésén az elnöklő Latorcai János (KDNP). A Jobbik mandátuma visszaadására szólítja fel a kilépett képviselőt.
Vona Gábor, a Jobbik elnöke szerdai, MTI-hez eljuttatott közleményében úgy fogalmaz: Rozgonyi Ernő döntése meglepetésként érte a pártot, de a képviselő "együttműködési készséget egyáltalán nem mutatott", a párt szerdai frakcióülésén nem jelent meg, és a pártelnök külön kérésére "sem kívánta képviselőtársainak szemébe nézve indokolni döntését".
Vona Gábor szerint Rozgonyi Ernő esetében arról van szó, hogy egy idős ember elfáradt, nem bírta tovább a pártra és ezáltal rá is nehezedő nyomást.
Hozzátette: a Jobbik országos elnöksége egyhangú döntésével felszólítja Rozgonyi Ernőt a mandátuma visszaadására, "hiszen esküjében azt vállalta, ha a nemzet ügyét már nem tudja velünk együtt szolgálni tovább, akkor mandátumát visszaadja annak a közösségnek, amelynek azt köszönheti, vagyis a Jobbiknak".
A pártelnök hangsúlyozza: "az elmúlt napok és az elmúlt hét eseményeinek kapcsán" az országos vezetőséggel és frakcióval egyetértésben kijelenti, hogy a Jobbik nem fog semmilyen formában módosítani a politikáján. "Sem extrém, sem megalkuvó irányba nem térünk el, akármennyire is igyekeznek ezen tévutakra vezetni bennünket. A Jobbik 2003-as Alapító Nyilatkozatában és 2010-es választási programjában lefektette, hogy kik vagyunk és mit akarunk. Ez az elkötelezettség fogja meghatározni tevékenységünket, ahogy eddig, úgy a jövőben is" - zárul a közlemény.
Az MTI telefonon kereste Rozgonyi Ernőt, egyelőre azonban nem sikerült elérnie.
Kedden Bödecs Barna jelentette be, hogy kilép a Jobbik frakciójából, ő azonban később visszavonta ezt a nyilatkozatát; képviselői mandátumáról azonban lemondott, így arról - mivel nem vált függetlenné -, hogy az ő parlamenti helyére ki kerül, a Jobbik elnöksége dönt.
A parlament 2010-es megalakulása óta három képviselő hagyta el a Jobbik frakcióját: Pősze Lajost 2010-ben, Endrésik Zsoltot 2012 áprilisában zárták ki a frakcióból, Lenhardt Balázs pedig 2012 novemberében lépett ki a képviselőcsoportból, amelynek létszáma Rozgonyi Ernő kilépésével 43 fősre csökken.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld
Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten
A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Augusztus 04. 07:53, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszínén bejelentette: Magyarország legnagyobb autógyárát hozza létre a Mercedes.
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.