Hírek
2021. Február 15. 15:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI/Kovács Tamás
Sokan kértek segítséget bajba jutott embereknek a hétvégén
Sokan kértek segítséget bajba jutott embereknek a hétvégén a hideg idő miatt - közölte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közép-magyarországi régiójának vezetője hétfőn a Kossuth Rádió című műsorában.
Morva Emília azt mondta, hogy hideg napokon a legfontosabb segítség a hajléktalanoknak az, ha a járókelők telefonálnak a diszpécserszolgálatnak, és segítséget kérnek nekik.
Az esti kijárási tilalom miatt ez jelenleg nehézkesen működik, de például a Budapesti Közlekedési Központ és a közterület-felügyelet vállalta, hogy segíti ezt a munkát - tette hozzá.
A műsorban elhangzott, hogy az extrém hideg miatt vörös riasztás van érvényben péntek óta a hét közepéig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 13. 13:00, péntek | Belföld
Nagy Márton szerint a magyar kormány gazdaság- és vállalkozóbarát
2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan
2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg
