Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2022. Január 11. 13:57, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Stagnál a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben

Stagnál a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben

Stagnál a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNI) kedden az internetes oldalán.

Az év végi emelkedés után 2022 első hetében "nem volt megfigyelhető további növekedés a szennyvízminták átlagos SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációjában". A vizsgált városok többségében stagnáló tendencia jellemző, enyhe csökkenés egyedül a vizsgált Budapest környéki települések közös mintájában (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta) volt tapasztalható - írta az NNK.

Hozzátették: a koronavírus-örökítőanyag koncentrációja nyolc minta esetében az "emelkedett", míg 14 minta esetében a "mérsékelt" tartományba esett. Mind a 22 vizsgált szennyvíz-mintában kimutatható volt a koronavírus omikron variánsa.

Az NNK felhívta a figyelmet arra, hogy akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát. Azt is kérik, hogy az emberek tartsák be a 1,5 méteres távolságot, viseljenek maszkot a tömegközlekedési eszközökön és beltereken, továbbá gyakran és alaposan mossanak kezet. Az NNK javasolja, hogy mindenki éljen a védőoltás lehetőségével.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.