Hírek
2013. Augusztus 05. 14:50, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Százötvenezer embert várnak a szombaton kezdődött balatonfüredi borhetekre

Balatonfüred és vidéke nemcsak a borokról, hanem a művészetekhez fűződő kapcsolatairól is híres - mondta V. Németh Zsolt vidékfejlesztésért felelős államtitkár. A rendezvényre százötvenezer embert várnak.
Hamvas Béla írót idézve az államtitkár azt mondta: borivásnak ugyan nincsen múzsája, de helyesen jó bort csak az tud inni, aki költőket olvas, muzsikát hallgat, képekben gyönyörködik.
Hangsúlyozta, a magyar borvidékek között nem illik sorrendet állítani, de egyetlen olyan borvidéke, városa sincs az országnak, mint Balatonfüred, amely a múzsákkal, a művészetekkel ilyen szoros, évszázadokon átívelő kapcsolatban lenne.
Bóka István (Fidesz-KDNP), Balatonfüred polgármestere népszerű és szerethető rendezvénynek nevezte a balatonfüredi borheteket. Három hét alatt százötvenezer vendéget várnak a borászok és a város - mondta, hozzátéve, a látogatók a Tagore sétányra kitelepült borászatok kínálatából, valamint esténként kulturális műsorokból válogathatnak. Elmondása szerint Magyarország legjelentősebb szőlészet-borászattal kapcsolatos rendezvényének célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a térség boraira, a kulturált borfogyasztásra, valamint a város saját borára, a balatonfüred-csopaki olaszrizlingre.
Három héten át huszonöt borász, valamint kiskereskedők, pecsenyesütők és pálinkaházasok várják a borhetek látogatóit. A borvidék legjobb nedűit, mintegy harminc fajtából származó, csaknem kétszázféle bort lehet megkóstolni, a boros pavilonok minden nap reggel tíztől éjfélig lesznek nyitva.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 05. 07:45, kedd | Bulvár
Mintegy 100 magyar és régiós alkotó kollekciója mutatkozik be az idei budapesti divathéten
2025. Augusztus 05. 07:44, kedd | Életmód
NKFH: csemege és paprikás szeletelt szalámit hívott vissza az Auchan
Az Auchan Magyarország Kft. visszahívta és a forgalomból is kivonta a 75 grammos kiszerelésű Auchan Kedvenc csemege és paprikás szeletelt szalámit nem jelölt allergén (szója) tartalmuk miatt