Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2018. Október 10. 11:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Telnek a gáztárolók

Telnek a gáztárolók

Már 4,3 milliárd köbméter gáz gyűlt össze az ország tárolóiban. Ez több mint az éves fogyasztásunk.

A Magyar Földgáztároló Zrt. létesítményei 61 százalékig megteltek, a másik hazai tárolótársaság, az MMBF készleteivel együtt már 4,3 milliárd köbméter gáz gyűlt össze az országban, ami jóval több az egyetemes szolgáltatás éves gázigényénél - írta a Világgazdaság szerdán.

A cikk szerint 2016-ban a hazai háztartások az egyetemes szolgáltatásban 3,45 milliárd köbméter gázt vételeztek, az egyetemes szolgáltatás pedig összesen 3,87 milliárdot.

A Magyar Földgáztároló Zrt.-nek Pusztaedericsen, Kardoskúton, Hajdúszoboszlón és Zsanán működnek tárolói, együttes kapacitásuk 4,43 milliárd köbméter, és már a hatvanegy százalékuk ki van használva. Ebbe beleértendő az a mennyiség is, amelyet - az előző évek gyakorlatának megfelelően - a Gazprom a sajátjaként tárol Magyarországon, hogy a megugró téli kereslet idején a felhasználókat földrajzilag közelebbről szolgálhassa ki - jegyzi meg a lap.

Címkék: gáz, tározó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld

Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására

Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.