Hírek
2019. Február 26. 12:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Több száz szabálytalan buszt és teherautót kaptak el a rendőrök egy hét alatt
Csaknem kilencszáz jogsértést állapítottak meg a rendőrök a buszok és teherautók egy héten át tartó ellenőrzése során - írta az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata kedden a honlapján.
A közleményben azt írták, hogy a "Tispol Truck & Bus" elnevezésű, európai szintű ellenőrzés keretében elsősorban a vezetési és pihenőidőt, valamint a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok betartását vizsgálták. Február 18. és 24. között 3230 nehéz tehergépkocsit és 481 autóbuszt ellenőriztek, és 896 jogsértést állapítottak meg - közölték.
Ismertették, azonnali közlekedési korlátozást hét nehéz tehergépkocsi esetében kellett elrendelni. Ebben a járműkategóriában vezetési és pihenőidővel kapcsolatos szabályszegések miatt 109, a jármű-, illetve rakománybiztonsággal kapcsolatban 136, okmányokkal kapcsolatos jogsértések miatt pedig 73 alkalommal kellett intézkedni. Öt tehergépkocsi-vezetőnél merült fel alkoholfogyasztás gyanúja, 80-szor a sofőr vagy utasa nem használta a biztonsági övet. A megengedett legnagyobb sebességet 215 járművezető lépte túl.
Az autóbusz-vezetők közül 17 nem tartotta be a sebességhatárt. A vezetési és pihenőidővel kapcsolatos szabályszegések miatt
kilencszer, jármű-, illetve rakománybiztonsággal kapcsolatban nyolcszor, okmányokkal kapcsolatos jogsértések miatt kilencszer kellett intézkedniük a rendőröknek - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 29. 07:43, hétfő | Belföld
Fagyos, szeles idő lesz az év utolsó napjaiban
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány
Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
