Hírek
2019. Március 24. 14:04, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Új animációs sorozatot a rendőrség
A közlekedési balesetek megelőzősére, Kreszmenők címmel indít új animációs sorozatot a rendőrség - mondta az ORFK Közlekedésrendészeti Főosztály Balesetmegelőzési Osztályának megbízott vezetője az M1-en szombaton.
Berzai Zsolt rendőr alezredes hozzátette: a sorozat nem a szankcionálható kihágásokat taglalja, hanem inkább ajánlásokat tesz a mindenki számára biztonságos közlekedés érdekében.
Elmondta: az első rész a láthatósági mellény viseletének fontosságára hívja fel a figyelmet, míg a jövő héten megjelenő második epizód a kerékpáros fejvédő használatáról szól. A témákat indokolva azt mondta, évente átlagosan nyolcvan kerékpáros veszti életét Magyarország közutjain, ebből a legtöbb eset a láthatóság hiányával, illetve a baleset okozta komoly fejsérüléssel függ össze.
A sorozat hanganyaga a rádiókban is hallható lesz a következő hetekben - fűzte hozzá Berzai Zsolt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:18, kedd | Belföld
Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor
Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.
2025. November 18. 07:17, kedd | Belföld
Hankó Balázs: a Semmelweis Egyetem Közép-Európa legjobb egyeteme
A Semmelweis Egyetem (SE) Közép-Európa legjobb egyeteme, a cél pedig az, hogy az elkövetkező években Európa és a világ egyik legjobb egyeteme legyen a budapesti orvosegyetem
2025. November 18. 07:00, kedd | Belföld
Elindult a Tisza jelöltállítási folyamata
Hétfőn elindul a Tisza jelöltállítási folyamata - jelentette be Magyar Péter a Facebookon.
