Hírek
2016. December 31. 09:25, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Új kármentesítő technológiát fejlesztenek magyar cégek
A környezeti kármentesítést jelentősen megkönnyítő és olcsóbbá tevő technológiát fejleszt a Geohidroterv Kft. és a TAM-BAU Kft., a konzorcium a két évig tartó munkálatokra közel 380 millió forint uniós támogatást kapott
- közölték a cégek csütörtökön az MTI-vel. A meglévő eljárások ötvözésével és továbbfejlesztésével olyan új csőfektetési eljárás jöhet létre, amely az eddigi módszereknél gyorsabb és olcsóbb lesz - írták.
A közlemény felidézi: Magyarországon szennyezett talajvizes területek tucatjai maradtak vissza az elmúlt évtizedekből, a fővárosban többek között az Illatos úti vegyi üzem és a Csepel Művek területén. Ezeket a szennyeződéseket a beépítettség és a területhasználat miatt a mostani ipari eljárásokkal nem lehet gazdaságosan megszüntetni.
A fejlesztő cégek szerint az új technológiára nemcsak belföldön, hanem külföldön is lehet kereslet a környezetipari vállalkozások részéről. Hozzátették: a munkák során elvégzendő vizsgálatok új alkalmazási területeket is nyithatnak.
A környezettechnológiával és környezetvédelmi építéssel foglalkozó Geohidroterv Kft. belföldi értékesítéseinek nettó árbevétele 2014-ben több mint 6,5 milliárd, 2015-ben mintegy 5 milliárd forint volt. Az építési szolgáltatásokkal és hulladékkezeléssel foglalkozó TAM-BAU Kft. 2014-ben 1,5 milliárd, 2015-ben pedig kétmilliárd forintot meghaladó nettó árbevételt ért el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
