Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2021. Július 19. 14:03, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Újabb támogatást kapnak az 1-es típusú cukorbetegséggel élők

Újabb támogatást kapnak az 1-es típusú cukorbetegséggel élők

Az 1-es típusú cukorbetegséggel élők helyzetét könnyítő, valamint a bölcsődék létesítését egyszerűsítő döntéseket is hozott hétfői ülésén a közösségi élet újraindításáért felelős operatív törzs

- közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter, az operatív törzs vezetője Budapesten sajtótájékoztatón.

Novák Katalin elmondta, az 1-es típusú cukorbetegséggel élőknek állami támogatással elérhető lesz egy új típusú inzulinpumpa augusztus 1-jétől. A pumpa automatikusan adagolja az inzulint, amikor megemelkedik a vércukorszint - magyarázta.

A miniszter kitért arra: a bölcsődéket érintő döntéseknél az a cél, hogy csökkentsék az adminisztratív akadályokat és ezek az intézmények hamarabb elkezdhessék a működésüket.

A kulturális élet területén hozott döntésekről Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója számolt be. Közölte, hogy mintegy 2 milliárd forintot osztanak ki nyílt pályázaton a magyar könnyűzenei élet szereplőinek és csaknem egymilliárd forint jut a könyvkultúrának.

Címkék: cukorbeteg, támogatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.