Hírek
2015. Szeptember 10. 07:44, csütörtök |
Külföld
Forrás: MTI
Ukrán válság – kilátásban a béke?
Telefonon beszélt egymással a békeszerződésről Moszkva, Kijev, Berlin és Párizs
Telefonos konferenciát tartottak Oroszország, Ukrajna, Németország és Franciaország vezetői a kelet-ukrajnai békeszerződés megvalósításáról - adta hírül szerdán az orosz elnöki hivatal.
A Kreml tájékoztatása szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök Angela Merkel német kancellárral, Francois Hollande francia kormányfővel és Petro Porosenko ukrán államfővel a fegyverkivonásról, helyi választások tartásáról tárgyalt, továbbá arról, hogy különleges státust ajánlanak fel a szakadár területeknek a februári békeszerződés szellemében. Putyin külön hangsúlyozta, hogy szükség van közvetlen párbeszédre az ukrán kormány és a szakadér területek képviselői között.
A Kreml tudatta még, hogy a négy ország külügyminiszterei e hét végén Berlinben folytatják a tárgyalásokat, államfői pedig a tervek szerint október 2-án Párizsban tanácskoznak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
