Hírek
2019. November 14. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vadászlámpa fényével zavarta a helikopterpilótákat egy férfi a magyar-ukrán határnál
Eljárás indult egy 32 éves magosligeti férfi ellen, aki vadászlámpájának fényével zavarta a magyar-ukrán határtérségben repülő helikopter pilótáit
- közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján szerdán.
Közleményük szerint a Készenléti Rendőrség pilótái kedd este jelezték, hogy repülés közben valaki erős fényhatással zavarja őket. A tőlük kapott információk alapján a rendőrök megtalálták azt a magosligeti házat, amelynek udvaráról a fényt a helikopterre irányították.
Az ott lakó férfit előállították, a pilóták zavarására használt ledes vadászlámpát lefoglalták.
Az ügyben a Fehérgyarmati Rendőrkapitányság a légi közlekedés rendjének megzavarása bűntett gyanúja miatt indított büntetőeljárást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld
Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
