Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2011. Október 04. 07:41, kedd | Belföld
Forrás: ELTE

Évi 8 millió abortuszt hajtanak végre Kínában

Évi 8 millió abortuszt hajtanak végre Kínában

Évi nyolc millió abortuszt hajtanak végre Kínában egy friss felmérés szerint, ráadásul a beavatkozáson átesett nők fele nem először választja a terhesség megszakítást.

A fenti adatokat a China Medical Association hozta nyilvánosságra a napokban egy friss felmérés részeként. A kutatás szerint az abortusz magas száma azzal magyarázható, hogy sok kínai fiatal nincs tisztában a születésszabályozás módszereivel. A kutatás eredményei szerint a válaszadók 88 százaléka rendelkezik téveszmékkel a nem kívánt terhesség elkerülésének módjairól. A kínai egészségügyi szervezet adatai szerint sokan hiszik például, hogy az abortuszt követően a nő hosszabb ideig nem tud újra teherbe esni, miközben az esetek háromnegyedében az érintettek fele egy héten belül újra fogamzóképessé válik.

A fentiek tekintetében a szakértők szerint nem annyira meglepő eredmény, hogy a művi terhesség megszakítások fele esetében a gyermek védekezés nélküli szexuális együttlét során fogant, és csak az esetek 2 százalékában van szükség a beavatkozásra egészségügyileg indokolt okokból.

A China Medical Association felhívta a figyelmet arra, a meddőségtől szenvedő nők 90 százaléka korábban átesett egy vagy több abortuszon, ráadásul az ilyen beavatkozás a kihordott terhességek esetében növeli a koraszülés és vetélés esélyét. A szakértők szerint különösen fontos lenne, hogy a fiatalok tájékozódjanak a megbízható fogamzásgátló módszerekről, és a születésszabályozást az egészséges életmód részeként alkalmazzák.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld

Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években

A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években

2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld

Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő

Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható