Hírek
2013. Október 23. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Zeneakadémia - Batta András: ez az épület több, mint hangversenyterem

A Zeneakadémia több mint egy hangversenyterem: szent csarnok, ahol olyan zenészgenerációk nőttek fel, akik világhírűvé tették az intézményt - mondta a megújult Liszt Ferenc téri épület kedd esti megnyitóján Batta András rektor.
Ma ünnepeljük Liszt Ferenc, a Zeneakadémia alapítójának születésnapját, aki életével azt példázta, a zenének milyen óriási a hatalma az emberi lelken, kompozíciós művészete pedig azt, milyen erősen tudja fejleszteni a társadalmat a zene - fogalmazott.
Batta András felidézte: ebben az intézményben nőtt fel az a muzsikusgeneráció - Dohnányi, Bartók, Kodály, Weiner és Kálmán Imre -, amely "elindította" a 20. századi magyar zenét, majd ott tanult többek között Solti György, Reiner Frigyes, Ormándy Jenő, Fricsay Ferenc, Cziffra György, Anda Géza, Fischer Annie, Kocsis Zoltán, Schiff András és Marton Éva is.
A Korb Flóris és Giergl Kálmán által tervezett épület most eredeti formájában tér vissza - hangsúlyozta a rektor, emlékeztetve: a 2003-ban indult felújítási projektet valamennyi azóta hivatalba lépett magyar kormány támogatta. "Reméljük, az eljövendő kormányoknak is kedvence lesz a Zeneakadémia" - fogalmazott.
A 13,2 milliárdba kerülő felújítási projektet a magyar állam 10 százalékos hozzájárulása mellett az Európai Unió finanszírozta, és a rekonstrukció érdekében megmozdult a civil szféra is - mondta el a rektor.
Batta András szólt a nyitóhangversenyről is, kiemelve: a műsor a Zeneakadémia épületének lelkét kívánja tükrözni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld
Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.