Hírek
2024. Szeptember 27. 17:38, péntek |
Helyi
Forrás: police.hu
1 NAP ALATT 7 ITTAST SZŰRTEK KI A KOLLÉGÁK
Hiába a folyamatos figyelmeztetés, 6 férfi és 1 nő ült úgy volán mögé, hogy alkoholt fogyasztott.
Devecserben két 65 éves férfi vezetett a déli órákban úgy, hogy a közúti ellenőrzéskor használt szonda alkoholt mutatott ki. A sofőrök ellen büntetőeljárás indult.
A Balaton-parti településeken sem úszta meg a felelősségre vonást egyetlen ittas vezető sem.
A 35 éves Fejér vármegyei autóst Balatonalmádiban igazoltatták a rendőrök. Az alkoholszondás ellenőrzés pozitív értéket mutatott, így ellene büntetőeljárás indult. Egy 33 éves budapesti sofőr kisebb mértékben állt alkoholos befolyásoltság alatt, így őt közigazgatási bírsággal sújtották a járőrök.
További 3 sofőrt is közigazgatási bírsággal sújtottak, mert ittasan ültek a volán mögé. Őket Várpalotán, Szentgálon és Veszprémben állították meg kollégáink.
Magyarországon továbbra is a zéró tolerancia elve a mérvadó, vagyis a járművezetés megkezdése előtt a legcsekélyebb alkoholfogyasztás sem megengedett.
Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy aki ittasan vezet, nemcsak önmagát veszélyezteti, hanem esetlegesen az utasait, valamint a közlekedés más résztvevőit is.
Az ittasság a vezető baleseti okok között szerepel.
Kérjük, hogy a saját és a közlekedés többi résztvevőjének biztonsága érdekében tartsák be a szabályokat!
…hogy mindenki hazaérjen!
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 17. 07:52, szerda | Bulvár
HUN-REN: ökológiai szempontból jobb a valódi fenyőfa, mint a műfenyő
Ökológiai szempontból jobb valódi fenyőfát vásárolni karácsonyra, mint műfenyőt - hívja fel a figyelmet Aszalós Réka, a Magyar Kutatási Hálózat (HUN-REN) Ökológiai Kutatóközpontjának tudományos munkatársa.
2025. December 17. 07:51, szerda | Életmód
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy. Az elektronikus zene történetének egyik legnagyobb hatású formációja július 4-én a SopronFest színpadán tér vissza a magyar közönség elé
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
