Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2012. Május 04. 14:09, péntek | Belföld
Forrás: STOP / MTI

A Tesconak már nem kell - de nem lesz szemét belőle

A Tesconak már nem kell - de nem lesz szemét belőle

Elárverezi használt eszközeit a Tesco, az összesen 139 tétel értéke kikiáltási áron mintegy 35 ezer euró.

Az árverést lebonyolító Intergavel Aukciószervező Kft. csütörtöki közleménye szerint az internetes árverés május 10-én lesz.

Eddig már öt hasonló, nagy sikerű aukciót tartottak, amelyeken a vevők olyan berendezésekhez juthattak, amelyekből használtan kevés van a piacon, az újra pedig gyakran nincs pénze egy-egy kisebb vállalkozásnak - idézi a közlemény Mozga Lászlót, a projekt vezetőjét.

Az aukciós listán többek között habtálcás csomagoló, szeletelőgép, monitorok, ipari vasalók, varrógép, sütőipari gépek és eszközök, kemencék, hűtő- és melegen tartó pult, számos mosogató, irodakonténer és több bálázógép is szerepel.

Az árverésen május 10-én, kizárólag online formában lehet licitálni - olvasható a közleményben. Az elárverezendő tárgyak fényképes leírása már most megtalálható az Intergavel Aukciószervező Kft. honlapján. Emellett a tárgyakat személyesen is meg lehet nézni az áruházlánc győri és budapesti eszközraktárában május 8-án, 10 és 14 óra között, illetve május 8. és 9. között az egyes Tesco áruházakban.

Az árverést más közép-kelet-európai országokban is kihirdették, így a honlapon külföldről is lehet licitálni a tárgyakra.

Mozga László a közleményben hangsúlyozta: a Tesco számára fontos ökológiai kérdés, hogy a csereérett, ám funkcionálisan teljes értékű berendezések ne hulladékként végezzék.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld

Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek

A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.

2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld

Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -

2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld

Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében

Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.