Hírek
2023. Január 28. 13:41, szombat |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Aranytömbökké olvasztották a lopott arany granulátumot a tolvajok
Aranytömbökké olvasztották a lopott arany granulátumot a tolvajok, akikkel szemben a Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség emelt vádat.
A vádirat szerint egy negyvenes éveiben járó férfi két másikat bízott meg azzal, hogy ékszerkészítő ismerősének telephelyéről aranygranulátumot lopjanak el.
A férfi ismerte az arany finomításának kémiai folyamatát, a savba áztatott arany granulátumot egy budapesti telephelyen olvasztótégelyben felolvasztotta és két aranytömböt öntött belőle. Az ellopott arany értéke 14 millió forint volt.
A ügyészség börtönbüntetést indítványoz ellenük.
A felvételen az olvasztás és az arany formába öntése látható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 22. 08:52, szombat | Belföld
Kövér László: nincs biztosabb szellemi iránytű, mint a józan ész
2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld
Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában
Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld
Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba
Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
