Hírek
2014. Augusztus 20. 08:05, szerda |
Sport
Forrás: InfoVáros | Hajósi Miklós
Balogh Bence: Fekszik nekem a Slovakiaring
Jó pár hét után, augusztus 22-24-én a Slovakiaringen ülsz legközelebb a Suzuki Swift 1.6 Sport versenyautóba.
Miként telt a "Nyári szüneted"?
- Legfőként vitorlázással, pihenéssel és izgulással, hogy hogyan sikerült a felvételim Angliába. A jó hír, hogy hátradőlhetek, szeptembertől Londonba járok egyetemre és motorsport mérnöknek fogok tanulni. Ez jót tesz a versenyzésnek is, mivel nem vonja el most már semmi a figyelmemet.
Jelenleg hol állsz a bajnokságban?
- Köszönöm jól!
60 pont körül van az előnyöm az Európa Bajnoki értékelésben és 30 körül a magyarban.

Milyen stratégával állsz a rajtrácsra?
- Nincs stratégiám, és ha lenne, sem mondanám el.
A viccet félretéve, túl sok a változó ahhoz, hogy stratégiát lehessen építeni. Egyébként fekszik nekem a Slovakiaring, több lehetőség is van az előzésre, ezért nincs para akkor sem, ha nem tudok a pole-ból indulni.
Volt-e lehetőséged tesztelni erre a versenyre nyáron?
- Igen két alkalommal is. Egyszer a Slovakiaringen, egyszer pedig a Hungaroringen.
Jól sikerült mindkettő. Sokat javultam esőben, illetve változó körülmények között. Van még hová fejlődni, de elégedett vagyok a felkészüléssel.
Sokat szimulátoroztam szabadidőmben, kondicionáló edzéseket végeztem. Jó formában vagyok, felkészültem a futamra.

Mi a terved a következő évre, marad a Suzuki kupában?
- Nem tudom még. Szeretnék továbbra is versenyezni, de jó lenne feljebb lépni egy nagyobb kategóriába. Elsősorban márkakupában gondolkodom, mert ilyen körülmények között lehet a legtöbbet fejlődni és nekem hosszú távú terveim vannak a motorsporttal. Sok múlik viszont azon, hogy mi fér bele a tanulás mellett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 02. 07:05, kedd | Sport
Hétgólos siker Svájc ellen, négy pontot visz a középdöntőbe a magyar válogatott
2025. December 01. 07:24, hétfő | Sport
Las Vegas-i Nagydíj - Verstappen nyert, Norris a vb-cím küszöbén
2025. November 29. 09:19, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - Fölényes debreceni siker a keleti rangadón
A listavezető Debrecen 3-0-ra győzött a Nyíregyháza vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 15. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.
