Hírek
2025. Március 17. 07:35, hétfő |
Életmód
Forrás: MTI
Észak-macedóniai tűzeset - Érkeznek az első sérültek Magyarországra
Magyarország felajánlotta segítségét az észak-macedóniai tűzeset sérültjeinek ellátásában és felkészült a fogadásukra, az első sérültek hétfő hajnali 3 óra körül érkeznek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre - tájékoztatta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs vezetője az MTI-t.
Győrfi Pál a közleményben azt írta, hogy a repülőtéren az Országos Mentőszolgálat mentőegységei veszik át a sérületeket és szállítják őket kórházba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 03. 15:00, vasárnap | Életmód
Meteorológia: áprilisban a megszokott mennyiségnek csak az egytizede esett
Áprilisban átlagosan 40 milliméter eső esik Magyarországon, de idén mindössze 4 milliméter esett országos átlagban, vagyis az ilyenkor megszokott mennyiség egytizede - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2026. Május 02. 14:00, szombat | Életmód
Csapadékos májust remélnek a gabonatermesztők
Nem kedvez az időjárás a szántóföldi növényeknek, de a következő hetekben egy nagyobb csapadék még sokat segítene - mondta az MTI-nek a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke.
2026. Május 02. 13:00, szombat | Életmód
Magyar vállalat fejleszthet Hold körüli pályára szánt műholdat
A REMRED Technológia Fejlesztő Zrt.-t kérte fel az Európai Űrügynökség (ESA) arra, hogy egy konzorcium vezetőjeként irányítsa a MoonRAD nevű kutatási projektet az ügynökség holdprogramjában
