Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2011. Július 12. 14:21, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Új cégformával élénkítenék az ingatlanpiacot

Új cégformával élénkítenék az ingatlanpiacot

Úgy tűnik, hogy egy különleges eszközzel szeretne a kormány új életet lehelni a hazai ingatlanpiacba.

Az Országgyűlés megszavazta a szabályozott ingatlanbefektetési társaságokról szóló törvényt. Ritka kivételként a törvényt a Fidesz mellett az MSZP képviselői is támogatták.

A nemzetközi ingatlanpiacon Real Estate Investment Trust-ként ismert speciális ingatlanalapok magyarországi engedélyezésére vonatkozó törvényjavaslat célja, hogy Magyarország a közép- és kelet-európai régió pénzügyi szolgáltató központjává váljon. A szabályozott ingatlanbefektetési társaságok mentesülnek a társasági adó, valamint az iparűzési adó alól. Cserébe arra kötelezik őket, hogy az osztalékként kifizethető eredményének legalább 90 százalékát kifizetik az arra jogosultaknak.

A szabályozott ingatlanbefektetési társaságoknak tőzsdére kell menniük és legalább 25 százalékos közkézhányaddal kell rendelkezniük. Persze nem minden szerencselovag alapíthat ilyen céget, csak komoly tőkeerővel rendelkező társaság. Legalább 10 milliárd forint induló tőke kell hozzá. Az új cégtípusnak a portfóliójában minimum 6 ingatlannak kell lennie, de a gyakorlatban ez vélhetően ennél többet jelent. Mivel tőzsdei társaságokról van szó, ezért a szabályozott ingatlanbefektetési társaságoknak az ingatlan-portfoliót legalább negyedévente - külső értékbecslőt megbízva - újra kell értékelniük.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt