Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2011. Július 11. 14:25, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Kétélű fegyver a béremelés

Kétélű fegyver a béremelés

A kisebb keresetűek kompenzálásáról szóló rendelet jövő évi hatályba lépése miatt veszélybe kerülhet sok cég versenyképessége.

A Világgazdaság információi szerint a Magyar Villamos Műveknél már megtörtént a bérkompenzáció és a MÁV is 'lépett' már. A versenypiaci cégeknél nem automatikus az emelés.

A Videotonnál is megtörtént a béremelés, de Sinkó Ottó vezérigazgató szerint csak azért, mert a cég eredményessége ezt lehetővé tette. A 2012-től kötelező szintű emelésre viszont nem látszik több tartalék.

A szabályozással a kormány az egykulcsos jövedelemadó bevezetéséből adódó azon hátrányt kívánja a munkáltatókkal kiegyenlíttetni, amely a kisebb keresetű dolgozókat sújtja. Értelemszerűen tehát azoknak a társaságoknak kell mélyebben a zsebükbe nyúlni, amelyeknél nagyobb a kiskeresetűek aránya. A cél a bruttó 300 ezer forint alatti bérek nettó értékének megőrzése. Azt, hogy ennek érdekében mekkora béremelésre van szükség, a kormány rendeletben fogja közölni, az emelést elmulasztókat pedig kizárná a közbeszerzésből és a támogatásokból. Becslések szerint a rendelet a hazai dolgozóknak legalább a kétharmadát érintené.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: bér

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -

2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld

Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter

Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.