Hírek

2012. Április 14. 15:17, szombat | Helyi sport
Forrás: Veszprém Barabás KC

Magabiztos győzelem Debrecenben

A Veszprém Barabás KC meglepetésre hét góllal nyert Debrecenben a női kézilabda NB I 5-8. helyért zajló rájátszásában.

DVSC-FÓRUM-VESZPRÉM BARABÁS KC 30-37 (10-18)

Debrecen 1000 néző. V: Nagy F. Túróczy

DVSC: Király - Slakta, Karalyos 3, Kudor 2 (1), DAKOS 7 (4), Siska 2, Kazai 1. Csere: Makai (kapus), BÁLINT 6, Karnik Sz. 2, Szilágyi Á. 3, Varsányi 2 (1), SOM 2, Bohus-Karnik M. Edző: Köstner Vilmos

VESZPRÉM: KISS É. - Földes K. 2, MAYER 7, Emberovics 2, BULATH 12 (2) Farkas V. 3, Földes V. 1. Csere: Lengyel (kapus), Hornyák D. 6 (2), Azari 1. Borkowska, Hanczvikkel 2, Khouiled 1 (1), Szabadfi. Edző: Gyurka János

Az eredmény alakulása.4. p.: 1-2. 12. p.: 3-8. 19.p.: 8-11. 28. p.: 9-17.33. p.: 10-20. 45. p.: 17-30. 56. p.: 27-35.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc

Hétméteresek: 8/6, ill. 5/5

Hosszú utazás után, a két pont megszerzésének reményében lépett pályára a Veszprém Barabás KC Debrecenben. Számítani lehetett rá, hogy paprikás hangulatú mérkőzést játszik a két csapat, amiről a hazai közönség már a bemutatásnál gondoskodott: kifütyülte az ex-debreceni Bulath Anitát és Hornyák Dórát, akik már nem először kapták meg a hajdúsági fujjolást.

A Barabás-lányok azonban nem illetődtek meg, azonnal a kezükbe vették az irányítást. Dakos még a Debrecennek szerzett vezetést, de öt perccel később már a vendégek vezettek kettővel (2-4), majd folyamatosan növelték előnyüket. A 14. percben már 4-10 volt az állás, majd hiába jöttek fel háromra a debreceniek (8-11), a hazai közönségnek a legnagyobb örömöt csupán Hornyák és Bulath folyamatos kifütyülése okozta. Kiss Éva remekül védett, a Barabás pedig szórta a gólokat, így a félidő végére tekintélyes különbség alakult ki a két csapat között. (10-18)
A második játékrészben sem változott sokat a játék képe, a Debrecen alárendelt szerepet játszott a mérkőzésen. Bulath a hazai füttyszóra gólokkal válaszolt, a lefújásig 12 találatig jutott. A 38. percben már 12-25 volt az állás, vagyis több mint kétszer annyi gólt szerzett a Barabás. A hazaiak továbbra sem tudtak sokat hozzátenni a meccshez, Gyurka János viszont behozta a fiatalokat, akik megállták a helyüket. Hanczvikkel és Khouiled is betalált. Öt perccel a vége előtt kerek tíz volt a differencia (25-35), végül 30-37-re nyert a VBKC.

Nyilatkozatok

Köstner Vilmos: - Nem ezt vártam a meccstől és a szurkolóink sem erre számítottak. Hiányzott a küzdelem, a védekezés és a támadás, így a vendégek megérdemelten nyertek.

Gyurka János: - Fegyelmezetten és jól kézilabdáztunk, ennek köszönhettük a vártnál könnyebb sikerünket. Kár a végjáték hibáiért!

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 28. 09:04, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2024. Április 28. 09:02, vasárnap | Sport

Diósgyőri döntetlenjével a Kecskemét is biztos bennmaradó

A Diósgyőr gól nélküli döntetlent játszott a vendég Kecskeméttel a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának szombati játéknapján.

2024. Április 28. 08:59, vasárnap | Külföld

Épületek tucatjai semmisültek meg a tornádókban az Egyesült Államok középső részén

Többen megsérültek és lakóépületek tucatjai semmisültek meg az Egyesült Államok középső részén tomboló tornádókban - derült ki a helyi idő szerint szombat reggeli összegzésekből.

2024. Április 28. 08:58, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Egygólos hátrányban a Ferencváros a negyeddöntőben

A legutóbb ezüstérmes Ferencváros házigazdaként 26-25-re kikapott az elmúlt kiírásban negyedik helyezett dán Esbjergtől a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, szombaton.