Városlista
2026. március 23, hétfő - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2019. Január 24. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: eszemelyi.hu/

Már több mint 4 millió eSzemélyi van forgalomban

Már több mint 4 millió eSzemélyi van forgalomban

Már több mint 4 millió eSzemélyi van forgalomban - közölte a Belügyminisztérium (BM) szerdán az MTI-vel.

A chipet is tartalmazó személyazonosító igazolványokat 2016-ban vezették be. Az okmány a legszigorúbb adatbiztonsági követelményeknek is megfelel, tároló eleme biztonságát, az adatok jogosulatlan felhasználástól való védelmét az okmányhoz tartozó PIN kódok biztosítják.

Az új típusú személyigazolvány az egészségügyi ellátásban, több közösségi közlekedési szolgáltatónál már használható. Chipje - egyebek mellett - akár két, vész esetén hívandó telefonszámot is tárol.

Az okmányról és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokról bővebb információk találhatók a www.eszemelyi.hu oldalon, de a Kormányzati Ügyfélvonal 1818-as ingyen hívható telefonszámán is a nap 24 órájában válaszolnak az ügyintézők - olvasható a BM közleményében.

Címkék: eszemélyi, igazolvány

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.