Hírek
2022. Július 12. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Nevelt lánya megölésének gyanúja miatt tartóztattak le egy piricsei férfit
Letartóztatta hétfőn a Nyíregyházi Járásbíróság azt a férfi, aki a gyanú szerint megölte fogyatékkal élő nevelt lányát a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Piricsén.
Resán Dalma, a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője az MTI-hez eljuttatott közleményében - a települést meg nem nevezve - azt írta, hogy a megalapozott gyanú szerint a férfi élettársával és utóbbinak a fogyatékkal élő gyermekével élt közös lakóházban. A férfi és élettársa július 7-én este súlyosan bántalmazta az önálló életvitelre képtelen 21 éves nőt, aki emiatt a helyszínen életét vesztette.
A bíróság bűncselekmény elhárítására fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt indult eljárásban rendelte el a gyanúsított letartóztatását - tette hozzá.
A végzést az ügyészség tudomásul vette, a gyanúsított és védője fellebbezett ellene.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Gulyás Gergely szerint az Európai Bizottság mindent megtesz a jelenlegi kormány eltakarításáért
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat
Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
