Városlista
2026. április 21, kedd - Konrád

Hírek

2023. Április 14. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Péntek éjfélig helyenként akár 50 milliméter csapadék is hullhat

Péntek éjfélig helyenként akár 50 milliméter csapadék is hullhat

A nyugati országrész feletti csapadékzónából péntek éjfélig a nyugati, északnyugati megyékben tartós eső várható, területi átlagban 30 millimétert meghaladó, helyenként akár 50 millimétert is megközelítő csapadék hullhat.

A meteorológiai szolgálat ezért másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki péntekre Győr-Moson-Sopron és Vas vármegye területére. Ott 24 óra alatt több mint 30 milliméter csapadék hullhat. Komárom-Esztergom, Veszprém, Zala vármegye területére elsőfokú (sárga) figyelmeztetést adtak ki péntekre, mert 24 óra alatt 20 milliméternél több csapadék hullhat.

Hozzátették: pénteken a késő délelőtti, déli órák körül az északkeleti részeken válnak kedvezővé a feltételek zivatarok kialakulásához, amelyeket átmeneti szélerősödés és apró szemű jég kísérhet. Késő délután, este a déli határhoz közeli részeken dél, délnyugat felől sodródhatnak be zivatarok.

A zivatarok veszélye miatt elsőfokú (sárga) figyelmeztetést adtak ki péntekre Baranya, Bács-Kiskun, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna vármegye területén. Elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső fordulhat elő - írták.

Címkék: eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 21. 12:00, kedd | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: cél a morál visszaállítása a hadseregben

A hadsereg moráljának visszaállítását nevezte első és legfontosabb céljának a honvédelmi miniszteri poszt várományosa hétfői Facebook-bejegyzésében.

2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld

Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára

Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek