Hírek
2022. Január 20. 14:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Több milliós értékben loptak el műkincseket

Elfogták a feltételezett elkövetőket, akik egy tiszaderzsi lakóházból vittek el műtárgyakat a tiszafüredi rendőrök a Tisza MEKTO egységének közreműködésével.
Egy helyi lakos tett bejelentést a rendőrségre január 10-én, mert ápoltja tiszaderzsi otthonának udvarában – a tulajdonos ugyanis nem abban az ingatlanban él –, a friss hóban ismeretlen személyek lábbeli nyomait fedezte fel, majd néhány perc múlva észlelte, hogy az idegenek bejutottak a házba is. A tettesek a lakásból láncfűrészeket, festményeket, porcelánedényeket, műszaki cikkeket, különböző dísz- és használati tárgyakat tulajdonítottak el. A lopással okozott kár meghaladja a 8 millió forintot – közölte a rendőrség.
Bejelentést követően a tiszafüredi rendőrök nyomozásba kezdtek és többszáz órányi kamerafelvételt elemeztek. Hamarosan kiderült számukra, hogy kik a feltételezett elkövetők.
A tiszafüredi rendőrök elfogták és előállították a rendőrkapitányságra a tetteseket, akiket a nyomozók kedden gyanúsítottként hallgattak ki. A négy középkorú férfi és a 19 éves nő terhére lopás bűntett elkövetését rótták. A nyomozó hatóság kettejük esetében határozott az őrizetbe vételről, és előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására, míg társaik szabadlábon védekezhetnek.
A gyanúsított kihallgatások során a nyomozók látókörébe került az a tiszaszentimrei lakos, akinek az eltulajdonított értékeket eladták. A rendőrök a kutatás során az értékes tárgyak egy részét megtalálták, lefoglalták. Az alkalmi vevőt – mivel a megalapozott gyanú szerint tudhatott arról, hogy a vételre felkínált és később megvásárolt tárgyak bűncselekmény elkövetéséből származnak – pénzmosás bűntett elkövetése miatt gyanúsítottként hallgatták ki a nyomozók.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Május 21. 16:02, szombat | Belföld
Öt év börtönbüntetésre ítéltek egy drogkereskedőt Pécsen
Öt év börtönbüntetéssel sújtott a Pécsi Ítélőtábla egy férfit, aki 2018 novembere és 2019 áprilisa között különböző drogokkal kereskedett - tájékoztatta a táblabíróság pénteken az MTI-t.
2022. Május 21. 14:06, szombat | Belföld
Müller Cecília: kiváló minőségű az ivóvíz Magyarországon
A vezetékes ivóvíz kiváló Magyarországon, folyamatos a víz minőségének mérése, ellenőrzése - erről az országos tisztifőorvos beszélt a vízfogyasztást népszerűsítő Happy hét kampány nyereményátadóján pénteken Budapesten.
2022. Május 21. 12:06, szombat | Belföld
Áprilisban megugrott a SZÉP-kártya költések értéke, idén rekord lehet
Áprilisban megugrott a SZÉP-kártya költések értéke, az idén rekordot várnak a kártyakibocsátók, amihez a juttatások élelmiszerüzletekben történő felhasználásának július elsejéig történt meghosszabbítása is hozzájárul
2022. Május 21. 11:07, szombat | Belföld
Világviszonylatban új rákkutatási eljárást dolgoztak ki szegedi kutatók
Az ELKH Szegedi Biológiai Kutatóközpont Horváth Péter által vezetett kutatócsoportja a sejteken belüli rendellenes fehérjeváltozások pontos leírására alkalmas, világviszonylatban is újdonságnak számító,