Hírek
2023. Május 30. 09:47, kedd |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Többször is felhívta a győri rendőrkapitányságot, hogy bomba van az épületben
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki több alkalommal olyan bejelentést tett, hogy bomba van a rendőrségen.
A vádirati tényállás szerint a 41 éves férfi 2022 augusztusa előtt többször tette bejelentést a 112-es segélyhívón a rendőrségre. Úgy érezte, hogy bejelentéseit nem veszik komolyan, a rendőrség ezek miatt nem a megfelelő módon intézkedik, és ezt nehezményezte.
Emiatt a terhelt dühös volt, ezért 2022 augusztusában, egy nap a reggeli órákban egy győri nyilvános telefonfülkéből, a 112-es segélyhívószámon bejelentést tett a rendőrséghez, arról, hogy bomba van a rendőrségen. Ezt követően aztán, aznap délután az elkövető még két alkalommal hívta nyilvános fülkéből a segélyhívót és újra bejelentéseket tett, hogy a rendőrség épületében bomba van.
Az első telefont követően a rendőrség bombakutatók, és bombakutató kutya segítségével átvizsgálta az épületet, és nem találtak robbanóanyagot.
A vádlott egy hónappal később, szeptemberben, a hajnali órákban szintén azzal telefonált a rendőrségre, hogy bomba van a Győri Rendőrkapitányságon. Bejelentése ekkor is valótlannak bizonyult. Végül a rendőrök a térfigyelő kamerák felvételeinek elemzésével azonosították az elkövetőt.
Az ügyészség a vádlottal szemben folytatólagosan elkövetett közveszéllyel fenyegetés miatt emelt vádat. A büntetési tétel három évig terjedő szabadságvesztés.
Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
