Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2022. Április 13. 18:06, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Vasárnapról hétfőre virradó éjszakára felfüggesztik a kamionstopot

Vasárnapról hétfőre virradó éjszakára felfüggesztik a kamionstopot

Vasárnapról hétfőre virradó éjszakára felfüggesztik a kamionstopot - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kedden az MTI-vel.

A közlemény szerint a nehéz tehergépjárművek hétvégi forgalomkorlátozása előbb 24, majd megszakítás nélkül további 48 órán át lenne érvényben a húsvéti hétvégén. A kamionstopot szakmai kezdeményezésre 2022. április 17-én, vasárnap este 22 órától másnap reggel 6 óráig, 8 órás időtartamban függesztik fel.

A kamionstop az általános szabályok szerint a nagypéntekkel és húsvét hétfővel meghosszabbodó hétvégén először csütörtökön 22 órától pénteken 22 óráig, aztán szombaton 22 órától hétfőn 22 óráig lenne érvényben. A közlekedésért felelős miniszter a környezetvédelemért felelős miniszter egyetértésével indokolt esetben átmenetileg felfüggesztheti a korlátozást - írták.

E lehetőséggel élve, a szakmai szervezetek kezdeményezése alapján vasárnap éjjel, hétfőn hajnalban nyílik nyolcórás időablak az áruellátás zavartalansága érdekében. A változás tehát a csütörtök-pénteki korlátozást semmilyen módon nem érinti. Az intézkedésnek köszönhetően a hazai vállalkozások rugalmasabban szervezhetik meg fuvarozási feladataikat, a járművezetők a kevésbé forgalmas éjszakai órákban hazatérhetnek - áll a közleményben.

Címkék: kamionstop

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait

Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.

2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését

Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni

2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld

Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3

2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.